Чи може ФОП, який здає в оренду частину нежитлового приміщення, загальна площа якого перевищує 900 кв. метрів, перебувати на єдиному податку?

2021-11-26 09:38:04

Відповідно до норм Цивільного кодексу України , власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Це положення стосується також використання майна, що надається в оренду підприємцем, який застосовує спрощену систему оподаткування.

При цьому не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів – це передбачено п.п. 291.5.3 ПКУ.

Отже, ФОП – платник єдиного податку, який є власником нежитлового приміщення, загальна площа якого перевищує 900 кв. метрів, має право здавати в оренду частину нежитлового приміщення до 900 кв. метрів, за умови, що решта право ФОП – платник ЄП здавати в оренду частину нежитлового приміщення (до 900 кв. метрів), якщо загальна площа даного приміщення перевищує 900 кв. метрів нежитлового приміщення не перебуває в оренді.

По материалам ГУ ДПС у Київській області