Фізособа – нерезидент одержав дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру: що з ПДФО?

2021-12-10 13:27:56

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику ПДФО відповідно до умов цивільно-правового договору.

Норми передбачені п. п. 164.2.2 ПКУ.

Доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV ПКУ для нерезидентів) (п. 170.10.1 ПКУ).

Пунктом 167.1 ПКУ встановлено, що ставка ПДФО становить 18 %. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 – 167.5 ПКУ), у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Отже, оподаткування доходів, одержаних нерезидентами у вигляді винагород та інших виплат, які виплачуються (надаються) за цивільно-правовими договорами, здійснюється за ставкою 18 %.

При цьому базою оподаткування вважається нарахована сума такої винагороди.

По материалам ГУ ДПС у Дніпропетровській області